Artiesten en As I Am

Alicia Keys: multi-talent

Alicia Keys is één van de populairste artiesten van dit moment. Haar vierde album 'As I am' is net uit en staat, net als de eerste single 'No one' hoog in de hitlijsten. Wat haar anders maakt dan veel andere zangeressen is, dat ze tekst en muziek zelf schrijft en piano speelt.


Alicia Keys

Alicia Keys werd op 25 januari 1980 geboren in New York als Alicia Augello Cook. Haar moeder is de Italiaanse Terri Augello en haar vader de Jamaicaan Craig Cook. Haar ouders gingen al gauw uit elkaar.

Op haar zevende kwam Alicia Keys voor het eerst in aanraking met de piano en op haar veertiende schreef ze haar eerste nummer Butterflyz, dat tevens op het album Songs in A minor staat. Alicia Keys studeerde al op haar zestiende af aan een prestigieuze High School in Manhattan. Ze kon vervolgens met een beurs naar Columbia University, maar Alicia Keys besloot voor de muziek te gaan.

Alicia Keys kreeg haar eerste platencontract bij Colubia Records, maar deze deal was al snel weer van de baan. Wel nam ze hier haar eerste nummer, Dah Dee Dah op, voor de soundtrack van Men in Black (1997). Op dit moment staat Alicia Keys onder contract bij J Records van Clive Davis. In 2001 brak ze wereldwijd door met de single Fallin' van het album Songs in A minor.

Waar andere zangeressen soms met name hun lichaam gebruiken om een hit te scoren, doet Alicia Keys dit met haar talent. Het talent om teksten te schrijven, muziek te componeren, piano te spelen en haar muziek te produceren. Daarnaast is Alicia Keys ook te bewonderen op het witte doek.

Albums

  • Songs in A minor (2001)
  • Diary of Alicia Keys (2003)
  • MTV unplugged: Alicia Keys (2005)
  • As I am (november 2007)

Goede doelen

Alicia Keys probeert haar bekendheid op een positieve manier te gebruiken. Zo zet ze zich in voor de organisatie Keep a child alive. Dit is een non-profit organisatie die levensreddende AIDS medicatie aan kinderen en families met HIV/AIDS in Afrika verstrekt. Alicia Keys zet zich ook in voor Frum tha ground up. Dit is een organisatie die jonge Amerikanen wil inspireren succesvol te worden op verschillende manieren.
© 2007 - 2010 Natasha83, gepubliceerd in Artiesten (Muziek en Film) op 24-11-2007, laatst gewijzigd op 04-07-2009. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Natasha83 is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Alicia Keys: multi-talent"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.