InfoNu.nl > Muziek en Film > Artiesten > Top 10 zangers en rappers met de meeste hits in Amerika

Top 10 zangers en rappers met de meeste hits in Amerika

Top 10 zangers en rappers met de meeste hits in Amerika De Amerikaanse Billboard Hot 100 publiceert wekelijks een lijst met de honderd populairste liedjes. In deze lijst komen praktisch alle populaire muziekgenres voor, uitgevoerd door groepen, duo's, zangeressen en natuurlijk zangers en rappers. Welke tien zangers en rappers hebben sinds de invoering van deze lijst in 1958 tot en met 24 juni 2017 de meeste verschillende hits gehad?
De Billboard Hot 100 is in de huidige vorm (een alle populaire muziekgenres omvattend overzicht) in augustus 1958 geïntroduceerd. Vanaf het begin hebben in deze lijst groepen, zangeressen, duo's en zangers gestaan. Met name rappers hebben sinds 2000 van zich laten horen.

Top 10 zangers/rappers met de meeste Amerikaanse hits

Een overzicht van de tien meest scorende zangers/rappers in de periode 4 augustus 1958 t/m 24 juni 2017, ongeacht of het bij de rappers om de hoofdartiest of om een gastbijdrage bij een hoofdartiest gaat.

1. Drake (155 hits)

Drake (echte naam: Aubrey Drake Graham) is een Canadese rapper, liedjesschrijver en acteur. Als acteur wordt hij op televisie bekend door zijn rol van Jimmy Brooks vanaf 2001 in de jeugdserie Degrassi: The Next Generation. In 2009 tekent hij een contract bij Young Money Entertainment, het label van Lil Wayne. Tot zijn grootste hits behoren Best I ever had (debuutsingle), What’s my name? (samenwerking met Rihanna) en Hold on, we’re going home.

Als Drake in maart 2017 de cd More life uitbrengt komen alle nieuwe nummers van dit album tegelijkertijd binnen in de Hot 100; in de hitlijst gedateerd 8 april 2017 staan 24 nummers waarop Drake is te horen.

Bron: Michael Williams / Wikimedia CommonsBron: Michael Williams / Wikimedia Commons

2. Lil Wayne (136 hits)

De Amerikaanse rapper Lil Wayne wordt in 1982 geboren als Dwayne Michael Carter Jr. In zijn tienerjaren zit hij in de hiphop groep Hot Boys waaruit ook onder andere de rappers Juvenile en B.G. voortkomen. Lil Wayne staat aan het hoofd van platenmaatschappij Cash Money Records en hij is oprichter van een ander label, Young Money Entertainment. Nicki Minaj, de meest succesvolle vrouwelijke rapper anno 2015, is eveneens ondergebracht op dit label. Wayne is in 2009 en 2010 meerdere keren veroordeeld voor diverse criminele activiteiten zoals verboden wapenbezit en drugsgebruik. In september 2012 verbetert Lil Wayne het record van Elvis Presley wat betreft de meeste hits in de Hot 100, een aantal dat hij sindsdien met 27 heeft weten op te hogen.

3. Elvis Presley (108 hits)

Als in augustus 1958 de Hot 100 wordt gelanceerd heeft Elvis Presley in de voorloper van deze lijst al tientallen hits op zijn naam staan. In dat opzicht kan dit overzicht een vertekend beeld geven van zijn prestaties. Met de binnenkomst van Heartbreak hotel op 3 maart 1956 op nummer 68 in de toenmalige ‘The Top 100’ begint voor Presley een carrière die hem in totaal 18 nummer 1 hits en 38 Top 10 hits oplevert.

4. James Brown (91 hits)

James Brown heeft bij leven twee bijnamen: ‘The Godfather of Soul’ en ‘The hardest working man in showbusiness’. Hij wordt gezien als één van de belangrijkste figuren in de ontwikkeling vanaf eind jaren vijftig van de soulmuziek in met name het genre funk. In het kielzog van Brown’s succes volgen in de jaren zestig zangers als Bootsy Collins en George Clinton en de groepen Sly & The Family Stone en The Isley Brothers. Kenmerkend voor James Brown zijn de lange uitvoeringen van veel nummers die, eenmaal op single, worden opgeknipt in een ‘Part 1’ en een ‘Part 2’. In Amerika heeft hij nooit op nummer 1 gestaan; hoogste positie (nummer 3) wordt bereikt in 1965 met I got you (I feel good). In zijn nadagen als hitmaker scoort Brown nog eenmaal hoog in 1986 met Living in America uit de film Rocky IV.

Bron: Joella Marano / Wikimedia CommonsBron: Joella Marano / Wikimedia Commons

5. Jay Z (87 hits)

De Amerikaanse rapper en producent Jay Z is één van de succesvolste hiphopartiesten. Behalve in de muziek is hij tevens actief op zakelijk gebied met een eigen kledinglijn, een filmmaatschappij, als aandeelhouder van een basketbalteam en mede-oprichter van platenmaatschappij Roc-A-Fella Records.

Zijn grootste hits heeft hij in eigen land als hij samenwerkt met gerenommeerde zangeressen: Heartbreaker (1999, met Mariah Carey), Crazy in love (2003, met zijn latere echtgenote Beyonce), Umbrella (2007, met Rihanna) en Empire State of Mind (2009, met Alicia Keys).

6. Chris Brown (82 hits)

Chris Brown is zestien jaar als hij met zijn debuutsingle Run it! op de eerste plaats van de Amerikaanse hitparade staat. Hji zegt beïnvloed te zijn door onder andere Usher en Michael Jackson. Behalve met solonummers is Brown ook bekend door zijn samenwerking met Jordin Sparks en de rappers Lil Wayne en T-Pain.

Naast zijn muziek komt Chris Brown in 2009 in het nieuws vanwege mishandeling van zijn toenmalige vriendin, zangeres Rihanna. Later dat jaar verbiedt de rechter de zanger gedurende vijf jaar contact met haar te zoeken, moet hij een cursus over huiselijk geweld volgen en verschillende taakstraffen uitvoeren.

7. Kanye West (81 hits)

Kanye West breekt in 2003 door vanwege zijn bijdrage aan Slow Jamz van rapper Twista. Zijn grootste hit heeft hij in 2005 met Gold digger waaraan acteur en zanger Jamie Foxx meewerkt. Kanye West is tevens actief als ondernemer, mode-ontwerper, producent en hij werkt samen met de sportkledingmerken Nike (2009) en Adidas (2014). De Nike Air Yeezy is vernoemd naar Yeezy, Kanye West’s bijnaam. In 2015 verschijnen van West drie nummers waarin hij samenwerkt met Paul McCartney.

8. Ray Charles (75 hits)

De Amerikaanse zanger Ray Charles, wiens bijnaam ‘The Genius’ was, is bekend geworden doordat hij in zijn liedjes R&B, gospel en blues heeft weten te combineren. Hij is baanbreker in de jaren vijftig op het gebied van soulmuziek en draagt in de jaren zestig bij aan de integratie van zwarte zangers en zangeressen in de country- en de popmuziek. De grootste hits van Ray Charles zijn Hit the road Jack, I can’t stop loving you en Georgia on my mind. Het leven van de zanger is in 2004 verfilmd onder de titel Ray met in de hoofdrol Jamie Foxx.

9. Elton John (68 hits)

De Engelse zanger, componist en pianist Elton John is met een verkoop van meer dan 300 miljoen platen één van de succesvolste artiesten in de geschiedenis van de moderne muziek. Het succes in de Verenigde Staten is in de eerste helft van de jaren zeventig ongekend. Elton John is in 1975 de eerste artiest die met het album Captain Fantastic and the Brown Dirt Cowboy op de eerste plaats van de Amerikaanse albumlijst binnenkomt; een unicum in die tijd. Later dat jaar doet hij dat met Rock of the Westies nogmaals. In 1992 verbreekt hij het record van Elvis Presley in de categorie ‘elk jaar minimaal een hit voor de meest achtereenvolgende jaren’. Pas na 2000 (na 31 opeenvolgende jaren) heeft Elton John in Amerika geen hits meer gehad.

10. Justin Bieber (68 hits)

De op 1 maart 1994 geboren Canadese zanger Justin Bieber tekent in 2008 zijn eerste platencontract nadat er van hem op YouTube een video was geplaatst. De jaren daarna groeit hij internationaal uit tot een tieneridool. Als hij vanaf 2014 voornamelijk in het nieuws komt met zaken die niets met zingen hebben te maken lijkt het met zijn zangcarrière gedaan. Niets is minder waar als Bieber eind 2015 zijn nieuwste studioalbum uitbrengt. Als van Purpose nagenoeg alle nummer in de hitlijst verschijnen heeft hij op 21-jarige leeftijd al 63 hits te pakken. Na The Beatles (in 1964) en rapper 50 Cent (in 2005) is hij de derde artiest met minstens drie nummers tegelijkertijd in de top 5 van de Billboard Hot 100. In de lijst gedateerd 5 december 2015 staat hij op nummer 2 (Sorry), nummer 4 (Love yourself) en nummer 5 (What do you mean? ); verderop komt hij nog veertien maal voor.

Buiten de top 10

Net buiten de top 10 vallen zangers als Stevie Wonder (63 hits), Marvin Gaye (57), Ludacris (56), Neil Diamond (54), R. Kelly (54), Jackie Wilson (53), Eminem (53), Usher (53), Rod Stewart (51) en Michael Jackson (50).

De top 10 van de zangers en rappers met de meeste hits in Amerika in getallen

PositieNaamGeboortejaarAantal hitsHitjarenTop 10 hitsNummer 1 hits
1.Drake19861552009-2017203
2.Lil Wayne19821361999-2017203
3.Elvis Presley1935-1977108 ¹1958-2003247 ²
4.James Brown1933-2006911958-19867-
5.Jay Z1969871995-2017214
6.Chris Brown1989822005-2017132
7.Kanye West1977812003-2016154
8.Ray Charles1930-2004751958-1989113
9.Elton John1947681970-2000278
10.Justin Bieber1994682009-2017124
¹ Vóór de introductie van de Hot 100 heeft Elvis Presley al enkele tientallen hits op zijn naam staan.
² Vanaf 1956 gerekend staat het totaal van Elvis Presley op 18 nummer 1 hits.

Featuring

Met de benaming ’featuring’ wordt in de muziekindustrie in de 21e eeuw aangegeven dat aan een bepaald muzieknummer naast de hoofdartiest is meegewerkt door één of meerdere andere artiesten. Vanwege die bijdrage(n) worden ze ook genoemd in de zogeheten ’credits’. Met name in de genres rap en hiphop komt het veelvuldig voor dat zangers (maar ook zangeressen) op elkaars nummers meezingen. In de genoemde aantallen is rekening gehouden met deze gastbijdragen.

De zanger/rapper met de meeste hits sinds 1958, Drake, heeft een groot deel van zijn 154 hits te danken aan verschillende vormen van samenwerkingen met collega-rappers; op 103 nummers (67% van zijn totale aantal hits) is hij de hoofdartiest.

Lees verder

© 2015 - 2017 Molleke, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Amerikaanse R&B Zangeres Keri HilsonKeri Hilson is een Amerikaanse R&B zangeres en songwriter. Sinds 2001 schrijft ze muziek voor artiesten zoals Britney Sp…
Biografie Justin BieberWie is Justin Bieber? Hoe is hij via YouTube uitgegroeid tot één van de meest bekende artiesten? Door wie en wanneer is…
Het leven van Justin Bieber 1994 - 2011Justin Bieber, iedereen heeft er vast wel eens van gehoord. Hij werd geboren op 1 maart 1994, in Stratford en hij is nu…
Rijkste rappers anno 2011Het is geen nieuws dat de grootste en beroemdste artiesten tegenwoordig miljoenen per jaar verdienen, lang niet alleen m…
Justin Bieber, levensloop en carrière!Justin Bieber, levensloop en carrière!Justin Bieber werd op 1 maart 1994 geboren in Stratford Ontario in Canada. Hij begon al jong met zingen en bespeelde al…
Bronnen en referenties
  • http://www.billboard.com/articles/columns/chart-beat/6627296/ask-billboard-lead-vs-featured-artists-who-has-the-most-hot-100
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Lil_Wayne
  • https://en.wikipedia.org/wiki/James_Brown
  • https://nl.wikipedia.org/wiki/Drake_(rapper)
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Jay_Z
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Brown
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Kanye_West
  • Afbeelding bron 1: Michael Williams / Wikimedia Commons
  • Afbeelding bron 2: Joella Marano / Wikimedia Commons

Reageer op het artikel "Top 10 zangers en rappers met de meeste hits in Amerika"

Plaats als eerste een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Infoteur: Molleke
Laatste update: 14-06-2017
Rubriek: Muziek en Film
Subrubriek: Artiesten
Special: Amerikaanse hitparade
Bronnen en referenties: 9
Schrijf mee!